مهم ترین روش های مدیریت پول

0

اینکه چه دیدی به پول و موضوعات مالی دارید به پیشینه و روش تربیتی شما در خانواده و محیط اطرافتان بر میگردد. اما بدون شک میتوانید آن را تغییر و یا بهبود ببخشید. در این مقاله از سایت تهرونی به راه های مدیریت پول و ثروت که باید با آنها آشنا باشید میپردازیم.

مدیریت پول راهی برای کسب ثروت

پول بخشی جداناپذیر از زندگی ما میباشد که تاثیری مستقیم بر کیفیت و رفاه مان دارد.

برای آنکه بتوانیم از نظر مالی به جایگاه ایمن برسیم میبایست با موضوعاتی همچون راه های مدیریت پول که یکی از مسائل مهم در هوش مالی میباشد آشنایی داشته باشیم.

به یاد داشته باشید سه موضوع مهم در هوش مالی مطرح میشود:

  • چگونه پول به دست بیاوریم ؟
  • چگونه آن را نگه داریم؟
  • و چگونه رشدش دهیم؟

    آشنایی با راه های مدیریت پول به دومین موضوع مطرح شده در بالا یعنی چگونگی نگه داری پول بر میگردد.

    به این معنی که تا زمانی که ندانید چطور پول و ثروت خود را مدیریت و از آن نگه داری کنید نمیتوانید به فکر رشد آن باشید چرا که هر چقدر هم پول در بیاورید آن را از دست خواهید داد.

مدیریت مالی از ابتدایی ترین راه های کسب ثروت و البته افزودن به آن میباشد که همه ما میبایست در آن تبحر ویژه داشته باشید.

مدیریت پول را میتوان به تنگ مالی و یا استخر تشبیه کرد، فرض کنید استخر کیف پول شما و آب موجود در آن پولتان است، اگ استخر سوراخ باشد هر ثانیه سرمایه شما هدر میرود و بعد از مدتی تمام میشود

حتی اگر مدام داخل استخر آب بریزید به هر حال در حال از دست دادن ثروت و سرمایه خود هستید و این خوده ضرر میباشد.

راه های مدیریت پول کدامند؟

بر اساس قوانین مدیریت پول میبایست بدانید مقدار هزینه شما و در صد آن در مقابل درآمدتان چقدر میباشد، میتوانید برای دست یافتن به این مهم از دفترچه هزینه ها استفاده کنید، دفترچه ای را برای این کار در نظر بگیرید و تمامی هزینه های کوچک و بزرگ خودتان را در آن بنویسید

این کار کمک تان میکند بدانید سوراخ های استخرتان کجا هستند بعد از مدتی شگفت زده خواهید شد و میبینید هزینه های غیر ضروری بسیاری داشته اید.

برای نمونه بسیاری از افراد مقدار زیادی پول برای صرف غذا خارج از خانه، خریدن خوراکی های غیر ضروری و بعضا نا سالم کرده اند و میتوانند با مدیریت رفتاری خود نه تنها در هزینه هایشان صرفه جویی کنند بلکه به سلامت خود بیشتر برسند.

این سیستم نظارت مالی کمک شایانی در تغییر کسب زندگی و کسب و کار تان خواهد کرد، به یاد داشته باشید برای بهبود هر چیزی باید ابتدا آن را مورد مطالعه قرار بدهید تا بتوانید بهبودش ببخشید.

همچنین میتوانید به جای دفترچه از برنامه های موبایل که بسیار ساده و قابل حمل هم میباشند بهره ببرید، با این روش و به دلیل استفاده گسترده از گوشی های هوشمند دیگر هیچ وقت هیچ هزینه و یادداشتی را ا دست نخواهید داد.

به یاد داشته باشید اگر قصد ثروتمند شدن را دارید باید به خوبی در مدیریت پول تبحر پیدا کنید، باید بتوانید زندگی ملی خود را کنترل و هدایت کنید.

موفق و پیروز باشید.

مایش "ا

ا بیان کنید