اهمیت تغذیه کودک و نکات فراوان آن

1

خورو و خوراک و تغذیه از مهم ترین خواسته های ما انسان ها و حتی دیگر موجودات میباشد این موضوع وقتی به بررسی اهمیت تغذیه کودک میپردازیم بیشتر و حیاتی تر هم میشود.

اهمیت تغذیه کودک

با سایت تهرونی همراه باشید.

تغذیه چیزی فراتر از تامین انرژی و نیروی بدنی میباشد، تغذیه امروزه به هنری برای تجربه لحظات بهتر و با لطافت تر تبدیل شده است.

انواع غذاها و خوراکی های جذاب برای ما لحظات نابو لذت بخش به همراه دارند که نتیجه آن این است که انسان غذا خوردن را خیلی دوست دارد و برای آن سخت تلاش میکند.

اما به غیر از بزرگسالان یکی از موضوعات اساسی تغذیه کودک میباشد.

در کنار تربیت فرزند تغذیه کودک هم یکی از موضوعات بسیار مهم است که والدین از همان ابتدایی بچگی باید بهآن توجه ویژه داشته باشند و همیشه آن را پیگیری کنند.

فرزندان ما از ابتدای حیات خود در حال رشد هستند. این را بدانید فرزند انسان از حساس ترین موجودات  است که تازه پا به این جهان گذاشته است

اگر از او مراقبت به عمل نیاید اگر حواستان به سلامت و تغذیه نوزادان نباشد آسیب های بسیار زیادی میبینند که نتایج آن برای همیشه بر روی آنها میماند و یا اصلا قابل جبران شدن نیستند.

تغذیه کودک یک سرمایه گذاری بلند مدت برای بچه ها میباشد. تغذیه کودک شالوده اصلی قوای بدنی، فکری و روحی فرزندان ما را شکل میدهد و کوتاهی در این بخش بدون شک آسیب های زیادی به آنها وارد میکند به یاد داشته باشید بسیاری مواقع تغذیه کودک را فقط به پر خوری و زیاده خوری تلقی میگردد.

تغذیه کودک به معنای همه چیز خوری نیست.

تغذیه کودک یعنی استفاده از مهم ترین و ضروری ترین مواد مورد نیاز برای رشد و نمو فرزندان ما که این میتواند به سلامت آتی وی را تضمین کند.

بهترین تغذیه کودک

یکی از کامل ترین و ایده آل ترین ها در تغذیه کودک به خصوص در زمان نوزادی شیر مادر میباشد. به جد شیر مادر خوراکی بدون جایگزین برای فرزندان ما میباشد و تمامی نیازهای ابتدایی بچه ها در روزهای اولیه زندگی از این طریق رفع خواهد شد.

پیشنهاد تهرونی: آشنایی با علم روانشناسی

سیر مادر نه تنها ارزش غذایی بسیار زیادی دارد بلکه آن حس مهربانی و نزدیکی مادر را نیز به خوبی به فرزند القا میکند که همین بر روحیات وی تاثیر دارد.

از دید علم روانشناسی اولین ماه های تولد فرزندان تاثیر گذار ترین دوره ها بر ادامه حیات روحی و روانی وی هستند.

دقت در تغذیه کودک

به یاد داشته باشید به هیچ وجه تغذیه فست فود ها را در سبد غذایی فرزندان خود قرار ندهید، به علت طمع خاص و ویژه بچه ها تمایل بسیاری به فست فود ها دارند که گاه با اصرار زیاد آنها والدین به این خواسته آنها تن میدهند

سعی کنید غذاهایی شبیه فست فود (پیتزا و ساندویچ) را در خانه و با مواد مجاز مانند سبزیجات ئ قلات و گوشت تهیه کنید تا علاوه بر تامین مواد مورد نیاز فرزندان حس فست فود خوردن آنها نیز ارضا شود

تغذیه کودک دارای نکات ریز و درشت بسیار زیادی میباشد که همه والدین باید به آنها توجه کنند و اگر به فکر سلامت فرزندان خود هستند آنها را در برنامه خود قرار دهند.

موفق و پیروز باشید.

مایش "ا

۱ دیدگاه

ا بیان کنید