راه مدیریت استرس چیست؟

0

استرس یکی از انواع اختلالات پنهان در زندگی روزمره بیشتر مردم میباشد. استرس تاثیرات بسیار زیادی بر کیفیت زندگی افراد دارد که باید به آن پرداخته شود. اما راه های مدیریت استرس کدامند؟ از چه طریق میتوان آن را کنترل کرد تا بیشتر نشود؟

بهترین راه های مدیریت استرس

با سایت تهرونی همراه باشید.

استرس انواع گوناگون دارد. باید ببینیم به چه نوع استرسی مبتلا هستیم و چطور باید آن را مداوا کنیم.

پیش از هر چیز بهتر است کمی به معایب استرس بپردازیم. استرس بر روی بدن افراد تاثیرات بسیار بدی دارد. شاید فکر کنید استرس تنها بیماری ذهن است، بله درست است اما تاثیرات شگرفی بر روی جسم و شیوه کارکرد آن نیز دارد.

استرس میتواند خواب افراد را به کل تغییر دهد و بر تمامی جنبه های آن تاثیر بگذارد. یکی از شایع ترین انواع استرس، استرس پنهان میباشد که اتفاقا گریبان گیر شهر نشینان میشود.

این نوع استرس در حالت عادی انگار وجود خارجی ندارد اما در واقع در ضمیر افراد نشست میکند و آنها را تحت تاثیر قرار میدهد.

اما یکی ازمهمترین راه های کاهش استرس ورزش کردن میباشد. بله ورزش کردن را جدی بگیرید چرا که میتواند تمامی هورمون های بدن شما را تنظیم کند و روش ترشح آنها را از نو مدیریت کند.

از طرفی ورزش یکی از راه های ایجاد انگیزه در افراد میباشد و انگیزه خود به تنهایی به خوب با استرس مقابله میکند.

افزایش فعالیت بدنی راهی برای مدیریت استرس

به یاد داشته باشید ورزش باید به صورت روزانه و با فعالیت هایی همراه باشد که شما را وادار به عرق کردنکند.

ورزش کردن نمیخواهد خیلی سنگین و غیر قابل انجام باشد تنها کافیست مدت زمانی حدود 20 دقیق را صرف ورزش هایی مثل پیاده روی تند، طناب زدن و یا دویدن کنید . بعد از چند روز تاثیرات مثبت آن را خواهید دید.

از طرفی با ورزش کردن منظم (هفته ای 5 بار) میتوانید خواب خود را نیز مدیریت کنید. یک دلیل بی خوابی همین استرس و البته کمبود تحرک بدنی میباشد که به افراد آسیب های بسیار زیادی وارد میکند.

هر روز برنامه ریزی کنید

یکی دیگر از راه های مدیریت استرس استرس برنامه ریزی روزمره میباشد. شک نکنید برنامه ریزی که با نوشتن همراه باشد میتواند زندگی شما را دگرگون کند.

پیشنهاد میکنیم مقاله بهترین روش های ترک خودارضایی را مطالعه نمائید

یکی از مهم ترین دلایل وجود استرس نداشتن برنامه مدون برای فردا و یا هفته آینده میباشد.

باید هر شب برنامه فردا را بنویسید تا بدانید باید چه کارهایی را به ترتیب انجام دهید. این کار کمک میکند ذهن شما برنامه هر روز خود را داشته باشد و از استرس های بی فایده دوری کند.

در کنار برنامه ریزی روزانه باید برنامه ریزی هفتگی و ماهانه نیز داشته باشید تا بتوانید در کنار مدیریت بهتر استرس خود برنامه ریزی دقیقی برای

زندگی و کار خود داشته باشید.

اصلاح تغذیه

از مهم ترین راه های مدیریت استرس تغییر در نوع تغذیه میباشد.

گاها تغذیه نامناسب میتواند تاثیرات بسیار زیادی بر حال و احوالتان داشته باشد.

برای نمونه غذاهای تند و پر ادویه استرس شما را زیاد میکنند. تا مصرف زیاد کافئین (قهوه) میتواند بر استرس و اضطراب شما بیفزاید که همین تمام نقشه هایتان را برملا خواهد کرد.

به یاد داشته باشید تنها با دنبال کردن چند روش ساده میتوانید بهترین نتایج را کسب کنید ومدیریت استرس را با موفقیت انجام دهید و به بهبود سبک زندگیات کمک شایانی کنید.

مایش "ا

ا بیان کنید